TÜRKÇE KULANIM KILAVUZU

Türkçe Kulanım Kılavuzu
Kask Kullanımı

Çocuklar bisiklet kullanırken uygun kask kullanmalıdır. Kask güvenlik açısından ebat olarak uygun olmalıdır. Çene kayışı ve pedi ayarlandığında, kask ileri geri oynamamalı ve çıkmamalı. Kafaya düzgün şekilde ve yatay olarak oturmalı ve kaş üstünde iki parmak, (3cm) kalacak şekilde aşağıya doğru kafayı sarmalıdır. Çene kayışı acıtmayacak kadar sıkı, ön ve arka kayışlar sıkıca ayarlandığında kulak altında birleşecek şekilde olmalıdır. Kask işlevini bir defa yerine getirir. Eğer kaskınız çarpmaya maruz kalır ve iç gömleği (fileleri) şoku üzerine almak durumunda kalırsa, yeni bir kask satın alın. Hasar görünür olmasa da kaskın şok emme kapasitesi yok olmuş olabilir. Eğer çocuğunuz 5 yaş altında ise, kaskın özellikle bu yaş grubu için dizayn edildiğinden emin olun. Kaskı kısa aralıklarla, kontrol ederek iyi durumda olduğunu tespit edin.

Son Kontrol

Kask kafanıza göre ayarlanmış olmalıdır. Eğer kafanızı salladığınızda, ileri veya geri düşüyorsa ayar bantını sıkılaştırmanız gerekir. Doğru ayarlandığında kayışlar ve toka kulağın üstünden geçmemeli ve çene ucunda olmamalıdır. Kullanıcılar her zaman kendilerine en uygun ölçüdeki ürünü almalıdırlar. Kask her zaman kafanıza tam olmalı ve güvenlik için kayışları bağlı olmalıdır. Bu kontroller her kullanımdan önce yapılmalıdır.

Kask Bakımı

Kaskınızı yalnızca hafifçe sabunlu ve ıslatılmış, yumuşak bir bezle silerek temizleyiniz. Herhangi bir kimyasal, yapıştırıcı veya etiket kullanımı kaskınızda hasara sebep olabilir. Kaskınızı Yüksek Isıdan Koruyunuz Kaskınız 65 C?den daha yüksek bir ısıya maruz kalırsa hasar görebilir. Koyu renkli araçlar ve poşetler ısıyı arttırırlar. Yüksek ısıya maruz kalan kasklarda hasar, doku bozulması ve şişkinlik şeklinde görülür. Hasarlı kasklar imha edilmelidir.

Uyarı!

Çocuğunuzun kafasına sıkışması sonucu bir boğulma / asılma riskinin bulunması durumunda, bu kask çocuklar tarafından tırmanırken veya diğer faaliyetleri gerçekleştirirken kullanılmamalıdır. EN-1078, 6- İşaretleme kısmından.

Garanti Koşulları

%100 Orijinal ve Kron Bisiklet Tic.ve San. A.Ş güvencesindedir.

Üretici Firma:
SCOTT SPORTS SA
ROUTE DU CROCHET 17
CH-1762 GIVISIEZ
SWITZERLAND
TEL: +41264601616
İthalatçı Firma
KRON BISIKLET TIC. VE SAN. A.S.
KÖŞELER MAH. DİLOVASI, KOCAELİ
29. Sk. No:14, PK:41455
DİLOVASI/KOCAELİ/TURKEY
TEL: +90-2164446810 FAX: +90-2165931042
29. Sk. No:14
DİLOVASI - 5900541272